Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

27 Nisan TEOG Fen Bilimleri soruları nasıldı? Sınav yorumları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen 27 Nisan TEOG Fen Bilimleri sınav yorumlarını sizler için derledik. 2017 yılı TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı 2.dönem Fen Bilimleri dersi yorumlarını haberimizin alt bölümünde yer alan yorum bölümünden değerlendirebilirsiniz. İşte TEOG Fen Bilimleri sınavı yorumları 

TEOG SINAVI HAKKINDA YORUM YAPMAK VE YORUMLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG sınavı bugün yapılıyor. 1 Milyondan fazla ilköğretim 8.sınıf öğrencisinin katıldığı bu zorlu sınavın ikinci gününün ilk testi Fen Bilimleri alanında olacak. Fen Bilimleri alanında 20 soru çözecek öğrencilere 40 dakika süre verildi. Peki TEOG  Fen Bilimleri soruları nasıldı? TEOG Fen Bilimleri soruları kolay mıydı yoksa zor muydu? Öğrenciler ve veliler TEOG  Fen Bilimleri sınavını yoruluyor.

TEOG FEN BİLİMLERİ KONULARI

2.Dönem TEOG Sınavı’nda Fen Bilimleri Testi’nde öğrenciler şu konulardan sınava girdiler;

1. Ünite – İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme / Canlılar ve Hayat
2. Ünite – Basit Makineler / Fiziksel Olaylar
3. Ünite – Maddenin Yapısı ve Özellikleri / Madde ve Değişim
4. Ünite – Işık ve Ses / Fiziksel Olaylar
5. Ünite – İnsan ve Çevre / Canlılar ve Hayat
6. Ünite – Madde ve Isı / Madde ve Değişim
7. Ünite – Yaşamımızdaki Elektrik / Fiziksel Olaylar

FEN BİLİMLERİ TEOG SINAVI YANLIŞ SORULAR DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?

Daha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Yani TEOG Fen Bilimleri sınavında soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

27 Nisan perşembe günü yapılan TEOG sınavı Fen Bilimleri dersi saat 09:00’da başladı. 20 sorunun sorduğu sınav 40 dakika sürdü ve öğrenciler 09:40’da sınavını noktalandırdı.

TEOG Türkçe, Matematik ve Din Kültürü soru ve cevapları

TEOG FEN BİLİMLERİ SINAV SONUCU

TEOG Fen Bilimleri sınavı sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece Fen Bilimleri TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG Yorumları siz değerli TEOG Öğrencileri tarafından tartışılacak. TEOG Fen Bilimleri soruları zor muydu? TEOG Fen Bilimleri soruları kolay mıydı? TEOG Fen Bilimleri Testi yorumları sınavın hemen arkasından sizlerle…

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan 2017 LYS başvuru ücretleri kaç TL? Hangi bankalara yatırılacak? başlıklı makalemizde 2017 lys, Eğitim ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri