Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Besni ilçesinde “Başarıda Moral ve Motivasyon” semineri verildi

Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen seminere Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Eğitimci-Yazar Halit Ertuğrul, Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Haydar Tutuş ve öğrenciler katıldı.

Seminerde arkadaş seçmenin önemine değinen Eğitimci-Yazar Halit Ertuğrul, arkadaşın önemini, başarı için hedefin büyüklüğünü, başarısızlığın temelinde mazeret üretimini, başarı için büyük hedefler konulması gerektiğini ve bu hedeflere ulaşmak için gayret gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Öğrencilere nasıl ders dinlemeleri gerektiği hakkında da bilgiler veren Halit Ertuğrul, Öğrenci önce sınıfa girerken, sınıfta öğretmenden başka kimseyi dinlemeyeceğine dair kendi kendine söz vermeli. Çünkü insan herkese yalan söyler ama kendine yalan söyleyemez. Bundan dolayı kendi kendine söz vermelidir. İkincisi ise anlatılanları not almalıdır. Son olarak ise derslerini tekrar etmelidir. Bir öğrenci eğer bu üç temel esasları yerine getirirse başarı kendiliğinden gelir. Çok önemli yerlere gelen insanlar sizden zeki değillerdir. Siz de bu üç temel esas üzerinde planlarınızı yaparsanız başarı kendiliğinden gelir dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri