Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Deniz’den Milli Eğitim açıklaması

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Bakanlığın öğretmen istihdamında öğretmenlik alanları özelinde uzun vadeli, kalıcı ve sürdürülebilir bir istihdam politikası geliştiremediğini iddia ederek, her makam/mevki değişikliğinde rüzgarın estiği yöne göre savrulan palyatif tedbirlere başvurmasının ceremesini öğretmenlerin çekmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Ali Deniz, “Bakanlık kişilere göre değişen çağdışı yönetim anlayışını bir kenara bırakıp istihdam, rotasyon, alan değişikliği konularında kalıcı çözümler üretmelidir. Eğitim sistemimizin karma eğitim dayatması, müfredat, sosyo-ekonomik açıdan az gelişmiş bölgelerdeki öğretmenlerin görev süresi, kariyer basamakları, altyapı ve donanım eksiklikleri, okul bütçesi gibi çözüm bekleyen sorunları ortada dururken öğretmenleri huzursuz edecek. İşlerine ve mesleki gelişimlerine odaklanmalarını engelleyecek, çalışma barışını ve kurumsal işbirliğini bozacak rotasyon gibi zorlama tedbirlerin Bakanlık gündeminden çıkartılması ve öğretmenlerimizin öğrencilerine odaklanmasının sağlayacak ve motivasyonlarını arttıracak çözümler üretmelidir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bisikletin devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri