Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Kahta’da, ‘Polislerimiz İçin Çiz’ etkinliği düzenlendi

Kahta Girne Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe Kahta İlçe Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan, Kahta Eski Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Eğitim Bir-Sen Kahta Şube Başkanı Mustafa Işık, Girne Ortaokulu Müdürü İbrahim Kökpınar, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler ile öğrenci velileri katıldı.

Polis Haftası kapsamında Girne Ortaokulunda yapılan etkinlikte öğrenciler, polisleri unutmayarak polislerin çeşitli resimlerini çizdi. Genç ressam Habib Sivil’in çizmiş olduğu Şehit Polis Fethi Sekin’in portresi ise büyük ilgi gördü.

Etkinliğe katılan ilçe Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan ve polis mensupları öğrenciler tarafından çiçek ile karşılandı.

Girne Ortaokulu öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılanan İlçe Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan, öğrenciler tarafında hazırlanan portre ve kuru boya çalışmalarını büyük bir hayranlık içerisinde inceledi.

Şehit polis memuru Fethi Sekin’in portresini çizerken duygulandığını belirten Güzel Sanatlar Lisesi Mezunu Genç Ressam Habib Sivil, “Şehit Fethi Sekin’in onun vatanımız için canını feda ettiğini düşündüğümde çok duygulandım. Ülkemizin böyle yiğit evlatlara ihtiyacı var. Onu unutmamak ve polis haftası olması nedeni ile böyle bir etkinlik düzenledik. Bütün şehit olan polislerimizi rahmetle anıyorum. Ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

‘Polislerimizi İçin Çiz’ etkinliği ile polis haftasına dikkatleri çekmek istediklerini söyleyen Girne Ortaokulu Müdürü İbrahim Kökpınar, “Polis teşkilatımızın kuruluşun 172. yıl dönümü münasebetiyle bir sanat etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz de hem polis teşkilatımızı tanıttık hem de polis haftasına dikkatleri çekmek istedik. Etkinliğimizde Genç Ressam Habib okulumuz öğrencileri ile birlikte bu çalışmayı gerçekleştirdi. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diliyorum. Ülkemizde huzur ve barışın olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan ise , “Öğrencilerimiz gerçekten çok güzel bir etkinlik düzelendi. Özellikle Şehit Polislerimizden olan Şehit Fethi Sekin’nin portresi çok güzel oldu. Şehit Fethi Sekin ve diğer bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğin sonunda Kahta İlçe Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan, Genç Ressam Habib Sivil’e plaket takdim ederken, Toplum Destekli Polisler tarafından ise etkinliğe katılan 7 öğrenciye katılım ve teşekkür belgeleri verildi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri