Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kasap ve fırınlarda Ramazan yoğunluğu

Sebze, tava ve yemek çeşitlerinin taş fırınlara göndererek pişirten Adıyaman halkı, Ramazan ayında bunu daha fazla yapıyor. Tavadan sebzeli yemeklere, kuru fasulyeden kelle paçaya kadar fırınlarda pişirten Adıyamanlıların bu alışkanlıkları Ramazan ayıyla birlikte arttı. Fırınların yanı sıra kasaplarında yoğunluğu arttı.

Tava, güveç, lahmacun içi gibi yemekleri kasaplara hazırlatan vatandaşlar, bu yemekleri fırına veriyor. Fırında pişen yemekler iftar saatine hazır hale geliyor. Vatandaşlar evde yemek yapmadan iftar yemeğini alarak iftarlarını açıyor.

Mustafa Kaya isimli kasap, Adıyaman’da fırın yemeği kültürünün yoğun olduğunu ancak Ramazan ayıyla birlikte vatandaşların kasaplarda yaptırılan yemeğe daha fazla ilgi gösterdiğini kaydetti.

Ahmet Doğan isimli fırıncı ise, iftardan saatler önce getirilen yemekler nedeniyle fırının dolduğunu belirterek, fırın yemeklerinin Ramazan’da daha fazla tercih edildiğini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan 10 gündür kayıp olan adam her yerde aranıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri