Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KETEM yeni yerinde hizmet vermeye başladı

KETEM, Yenimahalle 14 Nolu Aile Sağlık Merkezinde modern bir binada hizmet vermeye başladı. Milletvekili Salih Fırat’a Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Sağlık Bakanlığı Bölge Koordinatörü Hüseyin Şen ve yöneticiler eşlik etti.

KETEM Sorumlu Hekimi Emine Varol tarafından kanser hastalığı ile ilgili veriler paylaşıldı. KETEM binasını gezen Salih Fırat, yaptığı açıklamada kanser hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu vurguladı.

Salih Fırat, “Kanserde erken teşhis hayat kurtarıyor. Özellikle kandınlar meme kanserleri, rahim ağzı kanserleri, erkeklerde kalın bağırsak kanserlerinin tanısı için burada önemli çalışmalar yapılıyor. Geçen yıl 3 bin 800 civarında geçen yıl mamografi yapılmış. Tespit edilen kanser ikinci ve üçüncü basamak hizmete veren hastanelere gönderiliyor. Kanser erken teşhis edilmezse öldürücü oluyor. Vatandaşımız bu merkezin olduğunu bilsin. Burada ki cihazlarımız son teknoloji olup en iyi hizmete vermeye gayret gösteriliyor. Adıyaman’da sağlık çağ atladık. Daha da iyisinin olması için çalışacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Vali Erin’den Tarihi Oturakçılar Pazarı esnafına ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri