Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Milletvekili Boynukara: “CHP neye karşı olduğunu bilmiyor”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, CHP’nin ne istediğini bilmediği ve çelişki içerisinde olduğunu dile getirdi. Adnan Boynukara, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın geçen dönem Milletvekili seçilme yaşı 18’e insin biçiminde kanun teklifi verdiğini belirtti.

Boynukara açıklamasında, “Teklif genel seçimleri kapsadığı gibi yerel seçimlerde aday olacakların yaşını da 18’e indiriyordu. Kanun teklifinin gerekçesinde, ‘On sekiz yaşında seçme hakkında sahip olan, reşit kabul ettiğimiz ve birçok yükümlülükle baş başa bıraktığımız gençlerimizin özellikle siyaset noktasında sorumluluk mevkisine ancak yirmi beş yaşında gelmesi ciddi bir adaletsizlik oluşturmaktadır. Ülkemizde gençlerimiz bir nevi yirmi beş yaşına kadar siyasi hakları bakımından kısıtlı olarak yaşamaktadır. 18 yaşını dolduran herkesin her türlü cezai, hukuki haklara sahipken seçilme hakkına ancak 25 yaşını bitirince kavuşacak olması bir çelişkidir’ gibi ifadeler yer alıyor.

CHP TBMM Grup Başkanlığı’nın 3 Şubat 2015 tarihli onayıyla TBMM’ye verilen 1759 sayılı kanun teklifi ‘2839 Sayılı Milletvekilleri Seçimi Kanunu ve 2972 Sayılı Mahalli İdareler İle Mahalle Muhtarlıkları Ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’ da değişiklik öngörüyor. TBMM Başkanı da teklifi Anayasa Komisyonu’na havale etmiş.Teklif başka hiçbir konuya değinmeksizin direkt olarak milletvekili, belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliklerine seçilme yaşını 18’e düşürmeyi hedefliyor. Teklif dört maddeden oluşuyordu” dedi.

Bir önceki yazımız olan Samsat’ta öğrencilere trafik eğitimi veriliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri