Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Rektör Gönüllü inşaat çalışmalarını yerinde inceledi

Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversite külliyesi içerisinde devam eden yol çalışmalarını ve mühendislik fakültesi yemekhane ve kantin inşaatlarını yerinde inceledi.

Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu ile birlikte yol çalışmalarını ve yollara yapılan asfalt çalışmalarını, mühendislik fakültesi yemekhane ve kantin inşaatını yerinde inceleyen Rektör Gönüllü, yapı işleri ve teknik daire başkanlığı ile firmalardan bilgi aldı.

İnceleme sonrasında kısa bir açıklama yapan Rektör Gönüllü çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek Adıyaman’ın Üniversitesinin gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini söyledi.Toplam uzunluğu bin 610 metre olacak olan yol çalışmaları altyapısı hazırlanarak asfalt dikme işlemi gerçekleştirildi. Kaldırım ve aydınlatma çalışmalarının da yapılacağı yol çalışmalarının yüzde 70’i tamamlandı.

Toplamda 538 metrekare kapalı alana sahip olacak olan binada çelik konstrüksiyon ve mevcut mühendislik fakültesi binasına uygun cephe kaplaması kullanılacak. 230 metrekare yemekhane, 173 metrekare kantin olarak inşa edilen binada ayrıca bay bayan WC ve mutfak depo alanları mevcut olacak. İnşaatın bugüne kadar yüzde 45’i tamamlandı.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri