Adıyaman Haberleri, Adıyaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rektör Gönüllü turizm öğrencileriyle buluştu

Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Turizm Fakültesi öğrencileriyle Merkezi Derslikler B2 Konferans Salonunda bir araya geldi.

Dr. Mustafa Talha Gönüllü, öğrencilerle iş ve akademik hayatıyla ilgili tecrübelerini paylaştı.

Gerçekleştirilen söyleşiye Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramilya Yarullina Yıldırım, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Gönüllü sözlerine eğitimin önemine değinerek başladı. Prof. Dr. Gönüllü, kainatta her şeyin bir anlamı olduğunu ve yaşadığımız Dünya’da anlamsızlık olmadığını dolayısıyla bizim de anlamlı olmamız gerektiğini vurguladı.

Rektör Gönüllü konuşmasında, “İlk eğitimi verirken çocuklarımıza bir şeyi çok iyi anlatmamız gerekiyor; toplumla beraber yaşamayı. Birlikte yaşamayı becermemiz lazım. İlkel toplumlar kendi içinde çatışma yaşar ve ilkel olmaya inat eden toplumlar çatışmaya devam eder. Bunun yanında dürüst olmamız lazım.

Sevgili gençler, hayat sevgi üzerine kuruludur. Sizi en çok seven Allah’tır. Size lazım olacak olan tüm donanımı yaratmış ve sizi sevgi üzere kılmıştır. Bu size bir iltifattır ve eğer insanoğlu bir şeyden korkacaksa en çok korkulacaktan korkmalıdır.

Birlikte yaşama kültürüne tekrar gelecek olursak önce buna inanmamız gerek. Bunun yanı sıra kardeşimizi, komşumuzu kendi nefsimizden üstün tutmamız lazım. Tarihte bunu yapan toplumlar vardı ve huzur içinde yaşadılar. Kendi nefsini üstün tutarak bir yere varamazsın. Bu da birlikte yaşama kültürü içerisinde dikkat etmemiz gereken en önemli husustur.

Şu anki Dünya koşullarına baktığımızda ise insanlık ikiye ayrılıyor. Sömürenler ile sömürülenler. Avrupa’nın düzeni hep alma üzerine kuruludur. Buna karşı koymanın en güzel yolu ise sömürülenlerin bunu fark etmesi ve birbiri ile paylaşmasıdır” dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplandıran Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü iş ve akademik hayatının yanı sıra özel hayatıyla ilgili birçok soruyu yanıtladı.

Bir önceki yazımız olan Adana Jandarma Bölge Komutanı deprem bölgesinde başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri